Detaylı temizlik

Detaylı temizlik
Detaylı temizlik

DARKCLEAN AUTO’ da DETAYLI TEMİZLİK

Artan ihtiyaçlardan ve kullanımlarımızdan dolayı arabalarımız artık ikinci evimiz oldu. Gözle görülmeyen bakteri birikimi ve kirler sağlığımızı tehdit etmektedir. Ayrıca araç içerisinde yediklerimiz içtiklerimiz kirler oluşturmaktadır. Zamanla oluşan kokular buharlı temizlik sayesinde giderilmektedir.

Araç iç detaylı temizlikte koltuklar (Deri ise deri bakımı uygulanmaktadır) , taban halısı, tavan döşemesi , kapı döşemeleri, kapı fitilleri, plastik aksamlar, klima kanal temizliği, emniyet kemerleri el değmedik yer kalana kadar buhar ile temizlenmektedir. Ozonlama sistemi ile aracınızın kokusu tamamen değişerek sıfır araç kokusu entegre edilir. Ozonlama sistemi de kurutma işlemi bittikten sonra araç fanları çalıştırılarak uygulanmaktadır. Araç iç hava sürkülasyonuna etki etmektedir.

Buharlı temizliğin faydası, normal bir detaylı temizliğe göre daha steril ve daha temiz bir ortamın hazırlanmasını sağlar. Buhar yardımıyla en zor lekelere bile nüfus etme olanağı tanır. Koltuğun veya taban halısına dökülen sıvılar elyaflara işler. Buharın vermiş olduğu sıcak hava ve vakum özelliği o bölgeye dahi ulaşmayı mümkün kılar. Araç iç temizlik işlemi bittikten sonra özel kurutma makinamız ile araç kurutulmaya bırakılır. İşlem süresi de aracın durumuna göre 1-2 iş günüdür.

 

DARKCLEAN AUTO’DA SERAMİK KAPLAMA  

Seramik Boya Koruma uygulaması nelere garanti verir gibi bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim?

  • Çevresel Etkenlere karşı , kuş pisliğine , araç reçinesi vb etkenlere karşı aracınıza direnç kazandırır.
  • Güneşin ultraviyole ışınlarını süzerek direnç kazanmasını sağlar. Aracınızın ilk günkü parlaklığını kalıcı hale getirir. Bu sayede aracınızın zamanla oluşması muhtemel güneş yanıkları gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller.
  • Aracınızın vernik altına inmeyen çiziklerin oluşmasını engeller. İnce kılcal çiziklere koruma sağlar.
  • Araç yıkamada kimyasal ya da şampuan kullanımının %75 oranında azaltır. Seramik boya koruma hidrofobik (Su itici) özelliğinden dolayı aracınız yağışlı havalarda dahi her zaman temiz ve parlak görünmesini sağlar.
  • Aracınızın parlaklığını maksimum seviyeye çıkartır ve ayna etkisi kazanmasını sağlar. Araçtaki boya gözeneklerine tutunduğu için aracın boyasını güçlendirir.
  • 9H’a kadar sertlik sağlar, hava şartlarına, aşınmaya ve kimyasallara karşı sıra dışı dayanıklılık sağlamaktadır.

 

Seramik kaplama yapılırken uygulanması gereken işlemleri merak ediyorsanız lütfen okuyunuz.

DarkCleanAuto olarak yaptığımız işlerde şeffaflığı ve müşteriyi odak olarak aldığımız için yaptığımız işleri sizlerle paylaşmayı daha uygun ve güvenilir bulduk. Aşama aşama yapılacak işlemleri sizlere anlatarak daha faydalı bilgiler verme amacındayız. Şimdi neler yapılıyor bir göz atalım hep birlikte.

 

KİL UYGULAMASI

Aracın boyasına zamanla demir tozları, ağaç reçineleri yapışır, böcek ve haşeratlar yapışır. Bu materyallerin araç üzerinde boyaya tutunma oranları yüksektir. Normal bir oto yıkama işlemi veya uygulanan polisaj işlemleri ile giderilmesi zor hatta kimi zaman imkansız hale gelebilmektedir. Araç temiz dahi olsa gözle de görülebilecek bu kusurlar hem göze hem de araç parlaklığına direkt olarak etki etmektedir. Bundan dolayı aracınıza kil işlemi yapılmaktadır. Oldukça iyi bir kimyasal dokuya sahip olan kil, aracınıza asla zarar vermemekle birlikte muhteşem bir yüzey hazılar. İşlem sonrasında aracınızın üzerine dokunduğunuz zaman pürüzsüz yüzeyi hemen fark edeceksiniz. Seramik boya koruma yapmadan önce kil işlemi yüzey temizliği açısından en önemli noktadır. Şimdi yaptığımız diğer işlemlere geçelim.

 

DEMİR TOZU TEMİZLİĞİ

Demir tozu, araç boyasına yapışan çapak şeklinde göz ile görülmeyen demir parçacıklardır. Zamanla boyayla bütünleşip boyanın matlaşması ve ıslanan yüzeyde pas oksidasyonuna mal olur.Sadece sıkmak yerine uygulanan boya, jant gibi yüzeylerde bir sünger yada MF eldivenle hafif hafif ovalayarak kullanılması makbuldür. Ovalanınca yapışıp boyadan, jantlardandaha iyi ayrılır. Demir tozu ile temizlik yapılırsa uygulaman yüzeyde parlaklığa da katkısı olur.

 

KALIN ÇİZİK GİDERİCİ PASTA

Hepinizin, hepimizin aslında en çok canı yanan nokta burada başlıyor. Çizikler(!). Bu çizik giderilir mi? Bu çiziklere rutuş yapılır mı gibi bir çok soruyla karşı karşıya kalıyoruz. Öncelikle yapılan işlem bir nevi sıvı zımpara işlemidir. Yapılan işlemlerde verniğin üzerindeki bir çok çizik gitmektedir. Fakat verniğin altına inmiş olan çiziklerde rütuş yapılarak kötü görüntünün biraz daha ortadan kalkmasını sağlamaktayız. Aracınızın üzerinde kılcal çizikler mevcut ise bunlar gideriliyor pasta işlemiyle. Hem aracınızın; göze kötü gelen çizikleri giderilmiş oluyor, hem de aracınızın matlığı giderilmiş oluyor.

 

İNCE ÇİZİK GİDERİCİ PASTA

Aracınıza kuzu postu keçe ile kalın pasta işlemi uygulanırken, kuzu postu keçe polisaj yardımıyla kalın çizikleri alır fakat kendisi de bir yandan mikron çizikler oluşturur. İnce çizik giderici pasta da düşük devirde uygulanır, bu çizikleri alır ve araca pürüzsüz bir yüzey kazandırır.

 

HARE GİDERİCİ PASTA

Öncelikle samimi bir yaklaşım sergilememiz gerek bu konuda. Bu işlemlerin en hassas olunması ve kuralına göre uygulanması esas olan önemli bir unsurdur. Özellikle aracınız fırçayla yıkanıyorsa, kirli bezler ile siliniyorsa veya aracınız tozluyken bezle siliniyorsa bu hare oluşumunu birebir tetikler. Yukarıda saydığımız işlemler uygulandıktan sonra yumuşak sünger ile düşük devirde tüm araca polisaj yapılmaktadır. Bu sayede araca yapılan pastanın ve makine izlerinin giderilmesi amaçlanır. Uygulama bittikten sonra mikrofiber bez yardımıyla araç komple silinerek işlem son bulur.

Aracınıza bu işlemler sırasıyla yapıldıktan sonra Herhangi bir boya koruma paketimiz uygulanmaktadır. Boya korumaların kürleşme ve araç üzerine tutunma zamanları farklıdır. Araçlara işlem başlandığında 1-4 gün içerisinde teslim edilmektedir. Detaylı bilgi için yetkili servis noktamız ile iletişime geçiniz. Dilimiz döndüğünce edindiğimiz bilgiler ve tecrüblerle sizlere anlatmaya çalıştık. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Unutmayın sizler ve aracınız bizim için değerlisin.

 

SERAMİK KAPLAMA

Aracın dış yüzeyi özel şampuanla yıkanır; Reçina, demir tozu, egzoz gazları gidermek için kil uygulaması yapılır. Yüzey pürüzsüz hale getirildikten sonra; kalın çizik giderici polisaj , ince çizik giderici polisaj ve hare giderici polisaj uygulamaları yapılır. Polisaj aşamaları bittikten sonra araç yüzeyi tekrar yıkanır. En son uygulama olarak Seramik Boya Koruma Uygulanır. Rotuşlanacak yerleri varsa rotuşları uygulanır. İnfraded ısıtıclar ile 3-6 saat arasında kürleştirme uygulanmaktadır. Ortalama uygulama ömrü 18-24 Aydır. İşlem süresi ortalama 1 gündür.

Whatsapp