Ppf Kaplama

Ppf Kaplama
Ppf Kaplama

PPF Şeffaf Kaplama Filmi araç boyasını korumak için geliştirilmiş şeffaf ve poliüretan içerikli bir maddedir. PPF (Paint Protection Film) Türkçe’de Boya Koruma Filmi olarak geçmektedir.

PPF Şeffaf Kaplama Filminin güçlü yapışkanı sayesinde araç yüzeyine tutunur ve 150 mikronluk bir kalınlık oluşturur. Genelde aracın kaputu kaplandığından Kaput Koruma Filmi olarak da anılır. Ancak kaput koruma filmi seçiminde ürünün içeriği oldukça önemlidir. Poliüretan bazlı kaput koruma filmi PVC kaput filmlerine göre çok daha gelişmiştir.

Her ne kadar iki ürün de aracın boyasını çizilmelerden ve çevresel aşındırıcılardan korusa da poliüretan içerikli PPF Şeffaf Kaplama aynı zamanda taş vuruklarına karşı da maksimum ölçüde koruma sağlar.

Öte yandan Poliüretan içerikli PPF Boya Koruma Filmi PVC Kaput Koruma Filmine kıyasla çok daha parlak ve net bir görüntüye sahiptir. 

Başarılı ve yeni nesil bir laminasyona sahip olan PPF Şeffaf Kaplama Filmleri çok uzun süre sararmadan ve dökülmeden ultra şeffaf olan parlaklıkları ile araç yüzeylerindeki performanslarını sürdürebilirler.
Hatta daha gelişmiş teknolojiye sahip PPF Boya Koruma Filmleri kendi yüzeyindeki çizikleri ısı ile tamir edebilir. Bu teknoloji PVC Kaput Koruma Filmlerinde bulunmamaktadır.

Whatsapp